Galerie

Po téměř půlročním seznamování se na sociálních sítích vyrazili v týdnu od 14. do 18.3.2016 do Prahy studenti z naší partnerské školy v německém Aalenu. Návštěva v naší škole byla naplánovaná na úterý 15.3. Sedmatřicet studentů z Aalenu a čtyři jejich vyučující jsme přivítali v posluchárně, kde jsme krátce představili naši školu, dva naši studenti předvedli vydařenou prezentaci o Praze.


V tělocvičně došlo k prvnímu osobnímu setkání studentů obou škol. Následovat měly fyzicky nenáročné, o to zábavnější “tmelící hrátky”. Z německé strany ovšem zaznělo přání utkat se ve fotbale. Dík patří Lukášovi Kuncovi, který vzal na svá bedra organizaci a zkušeně se zhostil improvizace při uspořádání miniturnajů za mezinárodní účasti :o).

Chlapci sestavili fotbalové týmy, dívky se postaraly o bouřlivou atmosféru. Aby to děvčatům nebylo líto a mohly též poměřit síly, zahrály si volejbalový zápas.


Následoval přesun do školy, kde naši studenti prováděli a ukazovali německým protějškům naši školu, měli možnost nahlédnout i do výuky, nechybělo malé občerstvení pro všechny.

Ve čtvrtek 17.3. jsme zvolili návštěvu pražské ZOO. Studenti vytvořili “namixované” skupinky a perfektně se vžili do rolí průvodců. K příjemné atmosféře jistě přispělo i krásné, slunné, jarní počasí. Úkolem našich studentů bylo doprovodit německé partnery na Václavské náměstí, odtud se mnozí vydali do různých zákoutí Prahy a seznámili mladé turisty i s místy, která běžně nemají možnost navštívit.

Děkujeme všem našim zúčastněným studentům ze tříd 2.A, C+Z a 3.A+Z. Ohlasy na návštěvu studentů německé partnerské školy jsou stoprocentně pozitivní, budeme se těšit na podzim, až do Aalenu vyrazíme my.

Veliký dík zaslouží paní zástupkyně Dušejovská, která spolupráci zprostředkovala a podílela se na organizaci všech společných aktivit.

Za “realizační tým” :o) - Darja Žabová + Markéta Nosálková

Logo Praha
  • Adresa školy: Učňovská 1/100
  • PSČ: 190 00, Praha 9
  • IČO: 00639516
  • Email: sosls@sosls.cz
  • Tel.: 266 106 279
Prohlášení o přístupnosti