Novinky

Projekt skončil závěrečným online setkáním všech partnerů projektu v pátek 8. dubna. Studenti třídy 2.F se rozloučili s projektovými partnery, se kterými od října 2021 spolupracovali v eTwinning projektu Everyday Math. Na společném online setkání si studenti z Turecka, Slovenska, České republiky, Portugalska, Chorvatska a Francouzské Guyany připomněli různé aktivity v zábavném testu Kahoot. Studenti a učitelé ze zúčastněných škol se rozloučili.

Projekt Everyday Math

V projektu studenti společně pracovali na aplikacích matematiky v každodenním životě nebo v jiné vědní oblasti, někdy samostatně, často v národních a mezinárodních týmech. Vytvořili logo projektu s využitím mozaiky, vytvořili e-knihu zábavných matematických úloh, národní týmy zkoumaly dopad pandemie na vzdělávání a psychiku studentů ve svých školách a prezentovaly své výsledky v angličtině partnerům prostřednictvím online setkání. Ponořili se do tématu funkcí na příkladech z každodenního života a vytvořil vícejazyčný slovník pojmů, Spolupracovali na vytvoření společné virtuální výstavy originálních pomůcek pro výuku matematiky nebo matematických her. Bylo vytvořeno mnoho úspěšných společných produktů a kolekcí.

Závěrečná e-kniha CZ/EN

Závěrečná výstava projektu

Ráda bych poděkovala studentům 2.F, kteří se projektu zúčastnili, za jejich práci a za úspěšnou reprezentaci školy na mezinárodní platformě eTwinning.

Gabriela Svobodová

Projekt Everyday Math

Logo Praha
  • Adresa školy: Učňovská 1/100
  • PSČ: 190 00, Praha 9
  • IČO: 00639516
  • Email: sosls@sosls.cz
  • Tel.: 228 229 063
Prohlášení o přístupnosti    Tento web využívá pouze základní cookie.